Polska

Kamień pomorski

SZCZEGÓŁOWE WSKAZANIA LECZNICZE DLA DOROSŁYCH
Reumatoidalne zapalenie stawów. Zespoły pokrewne rzs, zzsk. Choroba zwyrodnieniowa stawów. Dna moczanowa. Stany pourazowe kości i stawów. Stany po oparzeniach. Stany po złamaniach kręgosłupa. Pourazowa martwica kości i mięśni. Stany po operacjach kości i stawów. Wrodzone wady narządu ruchu. Nerwobóle. Zapalenia nerwów, splotów i korzeni nerwowych. Zespół rwy kulszowej i ramiennej. Stany po zabiegach operacyjnych jądra miażdżystego. Stany po zapaleniu wielonerwowym na tle zatruć zewnątrz- i wewnątrzpochodaych. Stany po przebytej chorobie Heinego-Mediny. Stany po urazach nerwów obwodowych i splotów nerwowych. Stany po udarach mózgowych i urazach czaszkowo-mózgowych. Stany po zabiegach operacyjnych w jamistości rdzenia. Stany po zapaleniu mózgu i opon mózgowych. Stwardnienie rozsiane. Stany po zapaleniu poprzecznym lub połowicznym rdzenia kręgowego. Stany po urazach kręgosłupa z objawami uszkodzenia rdzenia. Stany po zawale serca. Nadciśnienie tętnicze w I i II okresie. Choroba niedokrwienna serca bez zawału w H grupie wydolności. Zmiany zwyrodnieniowe mięśnia sercowego w I i II grupie wydolności.
PLACÓWKI LECZNICZE UZDROWISKA KAMIEŃ POMORSKI
Dyrekcja — Leniiia 13 – centrala uzdrowiskowa
Biuro Usług — Wojska Polskiego 1
Naczelny Lekarz Uzdrowiska — Lenina 13
Szpitale Uzdrowiskowe:
Chrobry — Waryńslciego 2
Mieszko — Wojska Polskiego 2
Sanatorium Gryf — Wojska Polskiego 5
Punkt Ambulatoryjny — Wojska Polskiego 1
Basen Solankowy (rehabilitacyjny) — Wojska Polskiego 1
Sala Gimnastyki Rehabilitacyjnej — Wojska Polskiego 1

Kamień Pomorski - Katedra

Kamień Pomorski – Katedra

INFORMACJE O MIEJSCOWOŚCI
Kamień Pomorski leży na Równinie Gryfickiej nad Zalewem Kamieńskim (będącym rozszerzeniem odnogi odrzańskiej – Dziwny), w odl. 10 km od Bałtyku, na wyniosłym fragmencie brzegu.
W IX-XI w. była tu osada rybacka i portowa, która otrzymała prawa miejskie w 1274 r. Przez całe średniowiecze Kamień Pomorski jako siedziba biskupstwa był, kościelną stolicą Pomorza. W późniejszych wiekach znaczenie miasta zmalało. W 1673 r. zajęli je Szwedzi, w 1679 r. Brandenburczycy, a od 1814 r. weszło ono w skład Królestwa Pruskiego.
W 1876 r. przypadkowo odkryto źródła solankowe, z czasem zaczęto też stosować jako tworzywo lecznicze borowinę z okolicznych torfowisk.
Miasto powróciło w granice Polski w 1945 r. będąc zniszczone działaniami II wojny światowej w ok. 75%. Po odbudowie głównym czynnikiem miastotwórczym nadal jest uzdrowisko.
Od 1965 r. corocznie w miesiącach letnich odbywa się w Kamieniu Pomorskim Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.

Categories: Polska

Comments are closed.